Публічні послуги: колекція кейсів (2015-2017)

У даному есе – зарубіжні кейси щодо надання публічних послуг, зокрема в електронному вигляді.

email-1903444_960_720

Huduma Kenya Programme (Кенія): державна програма у сфері розвитку публічних послуг

huduma
http://www.hudumakenya.go.ke/

Публічні послуги для всіх груп населення: розроблена стратегія багатоканальності для надання публічних послуг (Multi-channel service delivery strategy), підтримка FB-сторінок ЦНАПів під назвою “Huduma Centres”. Лауреат премії ООН Public Service Award 2015, один з переможців у номінації “Покращення у наданні публічних послуг”.


National Validation Gateaway (ОАЕ): веб-інструкції з користування засобами е-ідентифікації

eid
http://vg.emiratesid.ae/#1

Громадянська освіта та боротьба зі страхами населення щодо eID: інтерактивна популяризація можливостей emiratesID card. Лауреат премії ООН Public Service Award 2015, переможець у номінації “Дотримання загальнодержавного підходу (whole-of-government approach) в інформаційну добу”.


Sistema Nacional de Información (SNI) (Еквадор): веб-портал для надання публічної інформації

http://sni.gob.ec/inicio
http://sni.gob.ec/inicio

Зручний електронний сервіс: дозволяє громадянам шукати публічну інформацію, яка добре категоризована, а також надає можливість форматувати дані відповідно до персональних потреб. Лауреат премії ООН Public Service Award 2015, переможець у номінації “Дотримання загальнодержавного підходу (whole-of-government approach) в інформаційну добу”.


Asionti (Гельсінкі, Фінляндія): веб-портал для доступу до електронних послуг міста

https://asiointi.hel.fi/
https://asiointi.hel.fi/

Добрий кейс про те, як розвиваються електронні послуги локального характеру. Детальніше: www.digitle.wordpress.com/2016/11/01/98786879/ 


Bahrain Ministry of Health Website (Бахрейн): розділ веб-порталу для надання eServices у сфері медицини

https://www.moh.gov.bh/eServices
https://www.moh.gov.bh/eServices

Ідеї для розробки eServices у сфері медицини. Наприклад, Immunization еService дозволяє передивитись графік щеплень, скомпонувати в онлайн-режимі медичну довідку з проведеними щепленнями (роздрукувати за потреби), отримати інформацію щодо планових вакцинацій. Лауреат Конкурсу кращих ІТ-рішень у сфері електронного урядування серед арабських країн світу “GCC E-Government Award 2015” Кращий веб-портал у сфері е-урядування.


National Center for Statistics & Information (Оман): веб-сайт для доступу до державної статистики та публічної інформації

https://www.ncsi.gov.om/Pages/NCSI.aspx
https://www.ncsi.gov.om/Pages/NCSI.aspx

Інтегровані  е-сервіси, оновлення даних в режимі реального часу (наприклад, population clock). Лауреат Конкурсу кращих ІТ-рішень у сфері електронного урядування серед арабських країн світу “GCC E-Government Award 2015” Кращий веб-портал у сфері е-урядування.


Ministry of Youth and Sports Services (Бахрейн): веб-портал для доступу до eServices у спортивній сфері

http://www.mys.gov.bh/en/eservices/SitePages/ClubAffairsEServices.aspx
http://www.mys.gov.bh/en/eservices/SitePages/ClubAffairsEServices.aspx

Ідеї для розробки eServices: для учасників спортивних змагань, для заміни спортивного обладнання, для резерву спортивних приміщень, тощо.  Лауреат Конкурсу кращих ІТ-рішень у сфері електронного урядування серед арабських країн світу “GCC E-Government Award 2015” Кращий е-сервіс (G2C).


‘Self Service Machines – Kiosks’ by Public Prosecutor (Катар): варіант додатку до ЦНАПів

http://portal.www.gov.qa/wps/portal/topics/Visas,+Passports,+Official+Documents/MOI+Self-service+Machines
http://portal.www.gov.qa/wps/portal/topics/Visas,+Passports,+Official+Documents/MOI+Self-service+Machines

Публічні послуги для всіх груп населення: Kiosk ззовні нагадує банкомат. Функції кіоску є наступними: 1) перевірка персональної інформації: дати закінчення терміну дії ID картки, паспорту , дозволу на проживання або посвідчення водія; 2) оновлення дозволу на проживання для спонсорованих працівників або утримуваних членів сім’ї; 3) активація та оновлення e-Gate картки; 4) інше. Лауреат Конкурсу кращих ІТ-рішень у сфері електронного урядування серед арабських країн світу “GCC E-Government Award 2015” Кращий е-сервіс (G2C) .


Invest Easy by the Ministry of Commerce & Trade (Оман): веб-портал для доступу до eServices для підприємців та інвесторів

https://www.business.gov.om/wps/portal/ecr/services/sp
https://www.business.gov.om/wps/portal/ecr/services/sp

Приклад зручного електронного сервісу: завдяки використанню спрощених бізнес-процедур, запропонованих веб-порталом, державі вдалося посприяти збільшенню кількості реєстрацій нових компаній (у 5,5 разів), отриманих ліцензій (у 4 рази). Лауреат Конкурсу кращих ІТ-рішень у сфері електронного урядування серед арабських країн світу “GCC E-Government Award 2015”Кращий е-сервіс (G2B).


Directory.gov.au (Австралія): веб-сайт з контактною інформацією для G2C комунікацій

4525
http://www.directory.gov.au

Приклад зручного електронного сервісу: легкий пошук конактів – телефони, електронні скриньки, адреси державних установ, контакти адміністрації. Новітній формат зв’язку з урядовцями – VCard (візитна картка): після її відкриття гаджет або ПК пропонує написати політику на e-mail.


New Zealand Parliament Website (Нова Зеландія): веб-сайт для доступу до публічної інформації щодо е-звернень

http://www.parliament.nz/en-nz/pb/business/QWA
http://www.parliament.nz/en-nz/pb/business/QWA

Приклад зручного електронного сервісу: легкість пошуку відповідей Міністрів на електронні звернення. Потенційно цікавий ресурс для ЗМІ.


The Street Bump (Нью-Йорк, США): мобільний додаток, краудкарти у сфері транспорту

347872.PNG
http://www.streetbump.org

еДемократія для зайнятих, але свідомих громадян. Автоматичне генерування та відправка електронних повідомлень щодо вибоїн на дорогах.


MyGov (Індія): веб-сайт, краудсорсинг для розвитку держави

https://www.mygov.in
https://www.mygov.in

Потужна, комплесна комбінація інструментів електронної демократії в межах однієї веб-платформи, дозволяє формувати онлайн-спільноти громадських активістів та розвивати нові соціальні зв’язки.


Safe Space (Катар): веб-сайт, інформаційно-просвітницька кампанія щодо кібербезпеки громадян

94586749
http://www.safespace.qa/en

Мета ініціативи – навчити різні групи населення (підлітки, студенти, батьки) основам кібербезпеки та правилам поведінки в Інтернеті (netiquette): поради ненав’язливі та легкі для візуального сприйняття. Лауреат Конкурсу кращих ІТ-рішень у сфері електронного урядування серед арабських країн світу “GCC E-Government Award 2015” Кращий веб-портал у сфері е-урядування.


The Public Services Genie (ОАЕ): сервіс зі штучним інтелектом, для підтримки процесу надання електронних державних послуг

Розробку презентували у Музеї електронних сервісів майбутнього в ОАЕ у 2014 році. Віртуальний Геній спілкується з громадянами, допомагає отримувати електронні послуги, демонструє нові можливості та надає корисні поради.

Детальніше за посиланням: http://www.akshataavishwanath.com/The-Museum-of-Future-Government-Services


Також може бути в нагоді:

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s